Karel Gott přebírá 40. slavíka
Zdroj: Profimedia
Hudební ceny roku

Český slavík Mattoni přinesl nečekané vítěze i... To nejlepší přišlo na závěr!

Aktualizováno 29.11. 2015 11:05

Byl to večer, na který se nezapomíná. Skvělý moderátor Libor Bouček, dokonalá pěvecká vystoupení a to nejlepší na závěr. Víte, co to bylo?

35 fotek
V kategorii zpěvačka roku se neodehrálo nic překvapivého. Třetí místo získala mladá hvězda Ewa Farna, druhé o trochu starší Lucie Vondráčková a první? To má opět nejoblíbenější česká zpěvačka posledních dvaceti let. První místo v kategorii Zpěvačka roku získala již poosmnácté Lucie Bílá!

Vítězem kategorie Slavíci bez hranic se stala skupina No Name. To je pro české hudební fanoušky nejlepší zahraniční kapela! Cenu pro interpreta nejoblíbenější písničky posluchačů rádia Impulz získal mladý talent české hudební scény David Deyl.

Volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová vyhlásily třetí místo mezi skupinami pro Kryštof Richarda Krajča. Na druhé příčce skončila nečekaně skupina Ortel. Cenu pro nejoblíbenější kapelu získal podle očekávání teplický Kabát.

Komici Richard Genzer a Michal Suchánek vyhlásili kategorii za nejsledovanější českou skladbu na internetu. Tou je Toulavá od zpěváka Sebastiana.

V kategorii Český slavík Mattoni hvězda internetu zvítězila skupina Slza a o objevu roku hlasovali televizní diváci Novy v průběhu přenosu. I ten získala skupina Slza. Tu vyhlásila moderátoři televize Nova Lucie Borhyová a Rey Koranteng.

V kategorii zpěvák roku získal třetí místo Tomáš Ortel z kapely Ortel, druhý skončil Tomáš Klus a první místo a současně absolutního slavíka získal počtem hlasů 68 910 bodů Karel Gott. A k překvapení všech si pro něj sám Mistr, který bojuje se zákeřnou rakovinou mízních uzlin, přišel. Do Státní opery dorazil v doprovodu své manželky Ivany, na pódium však stoupal sám.

Převzal jubilejního a nepřekonatelného 40. slavíka. Poté měl dlouhý, vtipný a tentokrát i dojemný proslov. Byl dokonalý jako vždy.

Celý večer jsme sledovali minutu po minutě ze zákulisí!

Výsledky hlavních kategorií:
Zpěvačka roku

1. Lucie Bílá
2. Lucie Vondráčková
3. Ewa Farna

Skupina roku
1. Kabát
2. Ortel
3. Kryštof

Zpěvák roku
1. Karel Gott
2. Tomáš Klus
3. Tomáš Ortel

Autor: pul

Diskuze