Stephen Hawking
Zdroj: Profimedia
Vážná předpověď

Celosvětově uznávaný vědec ( †76) poslal lidstvu před smrtí děsivý vzkaz! Je důvod k panice?

14. 3. 2018

Dnes ráno zemřel a už se mluví o tom, jaký hrozný dopad budou mít jedny z jeho posledních slov. Řeč je o celosvětové známém vědci a fyzikovi, který byl srovnáván i s Albertem Einsteinem.

4 fotky
Ve středu ráno celý svět ochromila zpráva o úmrtí známého britského vědce a fyzika Stephena Hawkinga, který se proslavil v první řadě svými teoriemi o vesmíru, ve druhé svým smutným osudem, kvůli kterému byl od mládí kompletně ochrnutý.

Uznávaný astrofyzik Stephen Hawking před časem lidstvo varoval. Jedna z jeho teorií totiž říká, že jestli lidstvo nezačne podnikat vážné kroky na záchranu planety, bude se z ní muset přibližně do 200 let vystěhovat, protože Zemi čeká zánik. I tak radil, aby lidé začali kolonizovat jinou planetu, jako nejlepší možnost jak uniknout vyhynutí lidstva.

„Budoucnost lidstva je podle mě ve vesmíru. Bude obtížné vyhnout se v příští stovce let katastrofě na planetě Zemi, natož během příštího tisíce nebo miliónu let. Nemůžeme sázet jenom na planetu Zemi,“ řekl geniální astrofyzik serveru bigthink.com. „Lidé budou čelit velkým nebezpečím, už v minulosti bylo naše přežití jen věcí náhody,“ dodal Hawking.

Sám byl ale optimista, a tak až do své smrti doufal, že se lidstvo v průběhu dalších dvou set let dokáže zachránit. Jestli se ale jeho vize naplní, to už bohužel nezjistí. O jeho úmrtí informovala dnes ráno Hawkingova rodina.

Autor: bin

Diskuze