Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Královské výhody

Proč nejsou Britové šťastní, že si Harry bere Meghan? Tady jsou důvody, která vás možná zarazí

7. 12. 2017

Celým světem obletěla zpráva o tom, že příští rok si princ Harry vezme svou drahou polovičku Meghan. Avšak většina Britů z toho moc nadšená není. Proč?

9 fotek
Královské přípravy na svatbu prince Harryho s americkou herečkou Meghan Markle jsou v plném proudu, i přestože většina Britů nesdílí stejné nadšení. Proč?

Podle britského zákona si totiž Brit může dovolit sňatek s někým, kdo nebydlí v Evropě, pouze tehdy, vydělává-li on sám více jak 18 600 liber (538 786 korun, pozn. red.) ročně. Plno Angličanů je tedy patřičně dotčených, protože je jasné, že princ Harry vydělává více než požadovanou částku. Navíc, podle průzkumu deníku The Independent, stále více jak 40 % Britů tuto sumu ročně nevydělá.

Další křivdou, která se zdá být Britům neúnosná je to, že poté, co dokáží přiměřené příjmy, by jejich zahraniční láska měla strávit v Británii alespoň 5 let a poté se podrobit testům, které prokáží znalost druhé „vlasti“. V případě vdavků do královské rodiny se dá ale předpokládat, že se Meghan testům vyhne a možná jí královská kancelář odpustí i nějaké ty roky.

Podle deníku the Mirror.uk si za tuhle nespravedlnost už plno Britů odmítlo koupit suvenýry, které budoucí královský pár začal prodávat. 

Autor: pet

Diskuze