Princ William - 8
Zdroj: Instagram
Boří hranice

BRITÁNIE V ŠOKU: Princ William nafotil titulní stranu gay magazínu! Jak to vysvětlil?

20. 6. 2016

Britská královská rodina si zakládá na starých tradicích, které jsou za všech okolností ctěny. Ale zdá se, že tentokrát se jim přece jen někdo vzepřel.

7 fotek
Princ William patří mezi členy královské rodiny, ale má povahu své zesnulé matky princezny Diany. Dává světu najevo, že mu nejsou cizí lidské osudy, emoce, a stále zůstává jedním z davu - i když je to princ a budoucí vládce království. Společně s manželkou Kate se vyjádřili k brutálnímu útoku v americkém Orlandu, kde rukou Omara Mateena zemřelo téměř padesát návštěvníků gay klubu.

Právě kvůli boji proti homofobii se princ William rozhodl promluvit v rozhovoru pro gay magazín Attitude. „Nikdo by neměl být šikanován kvůli své sexuální orientaci nebo z jakéhokoli jiného důvodu a nikdo by neměl tolerovat tento druh nenávisti, který musejí tito mladí lidé snášet ve svých životech,“ zpovídal se.

Tímto boří hranice, které byly nastaveny společností. Jako první člen královské rodiny se totiž objevil také na titulce magazínu, a veřejně hovoří o problematice sexuálních menšin. Svoji matku v sobě zkrátka nezapře.

Autor: lor

Diskuze