Jiří Menzel
Zdroj: Profimedia
Smutná zpráva

BOJ O ŽIVOT: Jiří Menzel leží ve vážném stavu v nemocnici! Je v umělém spánku

21. 11. 2017

Jeden z nejznámějších českých režisérů a držitel Oskara Jiří Menzel (79) leží v kritickém stavu v nemocnici! V pražských Střešovicích v tuto chvíli bojuje o život. Komplikace nastaly po návratu z dovolené. Co se stalo?

4 fotky
Režisér Jiří Menzel leží v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích a je v kritickém stavu. Tato zpráva ochromila dnes celou Českou republiku. Podle informací televize Nova by měl režisér v současné době být po několikahodinové náročné operaci v umělém spánku.

A co se vlastně stalo? Režisérova manželka se k neštěstí z pochopitelných důvodů odmítla vyjádřit. „Nezlobte se, je to soukromá věc, vůbec se vám k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekla Olga Menzelová pro televizi Nova. Podle televize by měl Menzel v současné chvíli být po několikahodinové operaci hlavy a ležet v umělém spánku. Nyní se čeká, až se probudí. Co nového zjistil reportér TV Nova o zdravotním stavu režiséra Jiřího Menzela najdete ZDE!

Zpráva přišla jako blesk z čistého nebe, nikdo neměl zprávy o tom, že by byl Jiří Menzel nějak ohrožen na zdraví. Naopak i podle režisérova blízkého okolí, vypadal naprosto v pořádku. „Působil úplně úžasně, plný energie,“ neskrýval šok a smutek známý umělec a malíř Roman Řehák, který se s Menzelem před nedávnem viděl.

Menzel už od 60. let patří k nejvýznamnějším filmovým tvůrcům. V roce 1968 získal Oskara za film Ostře sledované vlaky - a to za nejlepší cizojazyčný film. Proslavil se také snímky Postřižiny, Vesničko má středisková, Rozmarné léto, Obsluhoval jsem anglického krále, Slavnosti sněženek, Na samotě u lesa nebo Donšajni.
 

Autor: bin

Diskuze