Lunární kalendář
Zdroj: Thinkstockphotos
Co nás čeká?

Blíží se čínský nový rok: Rok Psa přinese velké změny! Měli byste být na pozoru

14. 1. 2018

V pátek 16. únoru začne nový lunární rok - rok pozemského Psa. Na co se v tomto roce těšit a čeho se noopak bát? Tohle všechno rok Psa přinese...

V pátek 16. únoru začíná nový čínský rok – rok Psa. Podle Číňanů je Pes příznivé znamení. V čínské legendě měl po boku neporazitelný bůh Erlang loajálního vlkodavce, který mu pomáhal pochytat zlé příšery.

Rok 2018 je znamením pozemního nebo také hnědého Psa, je spojen s živlem země. Planeta Země bude tento rok silná. Lidé se zaměří na nemovitosti, zemědělství, životní prostředí či na náboženské a duchovní oblasti. V roce 2018 bude vládnout salašnický Pes. Může být trochu divoký a může vám tedy v některých věcech trochu bránit. Před uskutečněním svých plánů, se tedy můžete setkat s překážkami. Když ale použijete svou moudrost, všechny snadno překonáte a uvidíte doširoka otevřenou cestu plnou možností. Pokud se chcete mít v dalším čínském roce 2019 dobře, vše si dobře plánujte dopředu už v roce Psa.

Rok Psa 2018 je také dobrým časem na změnu životního stylu. Chcete přestat kouřit, začít cvičit, zdravěji se stravovat, změnit práci, bydliště apod.? Teď je tne pravý čas. A také je správný čas pro zahajování nových podnikatelských aktivit.

Očekává se ale, že někteří lidé budou zažívat krátké období osamělosti nebo přechodné melancholie. Někteří se kvůli tomu se svými novými životními plány trochu opozdí až do následujícího roku. U lidí, u kterých převládá pozemský prvek, by měl být rok 2018 stabilní. Bude se jim lépe dařit v organizaci osobního a profesního života.

Peníze tento rok mohou přijít blíže k těm, kteří se ve svém jednání rozhodnou jít cestou poctivosti a spravedlivosti. Společnosti, které se snaží o zlepšení životních podmínek a zdraví svých spotřebitelů, zejména zvýšením investic do oblasti recyklace a obnovitelných energií, budou odměněny vyššími příjmy.

Abych byli v průběhu roku naplněni radostí, měli bychom prokázat solidaritu a bratrství. Rok Psa však není příznivý pro plýtvání. Pozor tedy na zbytečné výdaje. V roce 2018 závisí úspěch v lásce i v práci na kvalitě komunikace mezi lidmi a učení se, že být nezištný a štědrý, může na oplátku přinést šlechetné činy. Že by se tedy vše konečně obrátilo k lepšímu? Už je na čase!

V roce 2018 je význam a důležitost rodiny rozhodující pro realizaci aspirací všech 12 čínských znamení zvěrokruhu. Pokud jste během tohoto ročního cyklu byli singl, neměli byste mít problémy s nalezením partnera před příštím čínským novým rokem, tedy rokem Prasete 2019.

Autor: mk

Diskuze