Zdroj: TV Nova
Hrůza

Akce nový domov: Opadaná omítka, starý nábytek a minimum prostoru! Květa s pěti dětmi žije na pokraji chudoby

20. 12. 2016

Tereza Pergnerová se vrací na televizní obrazovky, aby změnila osud lidem, kteří se ocitli v nouzi. Osobně zjišťuje, v jak otřesných podmínkách tito lidé žijí, často bez jakékoliv naděje na lepší budoucnost. "Akce Nový domov" dává příležitost rodinám hodit starosti o bydlení za hlavu a vstoupit do nové životní etapy.

12 fotek
Tentokrát Terezu zaujal příběh životem zkoušené matky a babičky, dvaapadesátileté Květy Cínové z Hradce Králové, která se přes životní trable a těžkou nemoc nevzdává a statečně bojuje s osudem.

Květa Cínová vychovala celkem 8 dětí. V době, kdy musela bojovat o jejich budoucnost, ji zradilo zdraví. Mozková mrtvice ji na čas vyřadila ze života a připravila o paměť, řeč, ale hlavně o to nejdůležitější, o mateřský cit. Přesto svůj boj nevzdala a dnes kromě svých dvou dětí, které ještě studují - Tomáš (19) a Pamela (17), vychovává v malém panelovém bytě 2+1 ještě své tři vnučky, Sabrinu (14), Valerii (7) a Viktorii (4). Na odpočinek a vlastní život zatím nemá čas a s pěti dětmi finance na obnovu bydlení opravdu nezbývají.

Hradecký byt paní Cínové rozhodně neodpovídá standardům bydlení. Zcela nevyhovující je velikost. Byt 2+1 rodině v žádném případě neumožňuje dostatek prostoru a o soukromí se tu mluvit také nedá. Nejvíce trápí paní Cínovou kuchyň. A hlavně to, že prostor neumožňuje zasednout celé rodině k jednomu stolu. To není ale zdaleka všechno. V bytě ze zastavil čas. Nábytek je desítky let starý a většina spotřebičů nefunguje. Sprchová hadice je oblepená lepící páskou. Jelikož paní Cínová živí pět dětí, nemůže si dovolit investovat do modernizace bytu. Doplnit energii není pro matku a babičku zároveň vůbec jednoduché, a to už vůbec ne v těchto podmínkách.

Dokáže vyplnit tým pořadu Akce nový domov v čele s Terezou Pergnerovou sny celé rodiny? Akci nový domov uvidíte už ve středu od 20:20 na Nově.

 

Autor: bin

Diskuze