Helena Vondráčková
Zdroj: Korzo
Helena Vondráčková
Tragická kapitola v životě populární zpěvačky

13. komnata Vondráčkové: Smrt milovaného dítěte!

15. 11. 2013

Jsou bolesti, které v sobě nosíme celý život. Ta, kterou nikdy nezapomene Helena Vondráčková (66), která sama děti nikdy neměla, se týká tragické smrti ještě mladičkého synovce.

Tomáš byl syn Heleniny sestry Zdeny, a dalo by se říci, že zřítelnice Helenina oka. S přibývajícími léty, kdy si začínala uvědomovat, že ji samotné mateřská láska nebude dopřána, mohla se těšit alespoň ze sestřina štěstí. V jediném týdnu na přelomu let 1986 a 1987 však došlo k tragédii. Zpěvačka na to vzpomíná v knize Každá trampota má svou mez, který vyšla přesně před rokem.

Naposledy se všichni jako rodina sešli na Vánoce, a když se 26. prosince loučili, nic nenasvědčovalo tomu, že klan brzy jednoho milovaného člena ztratí. V Tomášově těle totiž náhle propukla tehdy neznámá a agresivní nemoc krve. Místo, aby odjel s kamarády na Silvestra na hory, šel do nemocnice, kde několik hodin po hospitalizaci zemřel. Bylo to 1. ledna 1987.

„V době kdy vyrůstal, jsem příliš mnoho času strávila prací, na cestách po světě. Jsou věci, které mi utekly a které už nikdo nevrátí. Připomíná mi to, že si musíme vážit každé vteřiny," pláče dodnes Vondráčková, která má ještě neteř Lucii a synovce Davida.

Autor: mac

Diskuze