Princezna Diana - 1
Zdroj: Profimedia
Věděli jste to?

ODHALENO: 12 zajímavostí, které jste možná doteď nevěděli o princezně Dianě!

4. 9. 2017

Je to právě 20 let, kdy svět obletěla zpráva o úmrtí princezny Diany, která šokovala všechny lidi na celém světě a v Británii to málem otřáslo celou královskou rodinou. Nejpopulárnější a milovaná žena světa doslova způsobila davový smutek a žal miliony lidí. Její veřejný život však skýtal i mnoho tajností i bolesti. Tady je 12 těch nejzajímavějších!

5 fotek
Ač se může zdát, že o nejznámnější a milované ženě světa se hodně vědělo a ví. V jejím životě bylo několik silných momentů a příběhů, které budou možná pro vás překvapením. Těchto 12 nejvýznamějších zajímavostí vás určitě dostane!

1) Jako jiné děti z vyšších tříd, Diana do svých 9 let nechodila do školy, učili jí doma. Když chodila na střední školu West Health nepatřila k premiantkám. V 16 letech musela opakovat zkoušky ze dvou předmětů. Nakonec z ní odešla a dokončila školu ve Švýcarsku v institutu Alpin Videmanette, kam jí zapsal otec. A ačkoliv nebyla dobrou studentkou, vynikala ve sportu. Vyhrála několik soutěží v atletických disciplínách. Byla skvělou plavkyní, vynikala v potápění, ale i v hokeji. Vášeň pro plavání jí zůstala po celý život. Každý ráno plavala, aby zůstala v kondici.

2) Po studiích pracovala brigádně jako uklizečka či vychovatelka. Než se stala princeznou, pracovala jako učitelka v mateřské škole na Young England School.

3) Princ Charles nejdříve randil s její sestrou Lady Sarah Spencer na konci 70. let. Románek, ale záhy ukončil, protože měl oči pro její mladší sestru Dianu. Sarah to však neměla své sestře nikdy za zlé, častokrát doprovázela svou sestru po celém světě.

 

Autor: ham

Diskuze